Co to jest ozonowanie?

ozonuje

Ozonowanie jest procesem, w którym – jak sama nazwa wskazuje – wykorzystywany jest ozon. To właśnie dzięki jego silnym właściwościom utleniającym możliwa jest skuteczna dezynfekcja różnorodnych powierzchni oraz pomieszczeń. Co ważne, ozonowanie jest bezpieczną i ekologiczną metodą odkażania, w której nie wykorzystuje się dodatkowo żadnych innych środków chemicznych.

Warto dodać, że ozon w procesie ozonowania sprawnie dociera nawet do najmniejszych szczelin, dzięki czemu pomaga całkowicie pozbyć się problemu na wybranej przestrzeni. Poza działaniem zabijającym komórki szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów ozon niweluje także nieprzyjemne zapachy.

Zadowalający efekt możliwy jest do osiągnięcia nawet po zaledwie godzinie pracy ozonatora. Choć wiele zależy od rozmiarów wymagającej odkażenia powierzchni, to zdecydowanie ozonowanie nazwać można szybką formą dezynfekcji. Przy tym niezwykle bezpieczną, bo po maksymalnie dwóch godzinach od przeprowadzonego ozonowania można już swobodnie korzystać z pomieszczenia.

Ważne - Przed wyborem firmy ozonującej dowiedz się czy firma posiada miernik stężenia ozonu.
Do ozonowania używamy najnowszych generatorów ozonu, ozonujemy bez użycia chemii.

Zadzwoń już teraz
tel.
500 620 006

Trwałe usuwanie zapachów - skutecznie usuwamy

zapach spalenizny
dym papierosowy
zapach po pożarze
kwas masłowy
zapach dymu
zapachów farb i lakierów po malowaniu
zapach po remoncie
inne nieprzyjemne zapachy

Profesjonalne ozonowanie przeprowadza się z użyciem ozonatora, zwanego także generatorem ozonu. Urządzenie to produkuje ozon, który wchodząc w reakcję z takimi mikroorganizmami, jak np. bakterie, wirusy, alergeny, roztocza, zarodniki pleśni czy grzybów, prowadzi do ich trwałego uszkodzenia. Z tego właśnie względu ozonowanie cieszy się tak dużą popularnością i uważane jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów dezynfekcji.

Ozonowanie domu

Ozonowanie mebli

Ozonowanie mieszkania

Ozonowanie przedszkola

Ozonowanie ubrań

Ozonowanie jachtu

Dezynfekcja - skutecznie usuwamy

bakterie
alergeny
zarodniki pleśni
wirusy
roztocza
zarodniki grzybów
generator ozonu
certyfikat_ozonowanie

Mierzymy skuteczność

Niewiele firm na rynku może pochwalić się posiadaniem profesjonalnych mierników Ozonu. My mamy pewność że usługa została dobrze wykonana, ozonowanie jest skuteczne oraz bezpieczne.

1636588716355548699_a7465403-189a-4f3e-afc3-4f3098594747

Ozonowanie – gdzie szczególnie jest zalecane

 

Ozonowanie konieczne jest w miejscach, w których wymagana jest pełna sterylność. Są to więc miejsca związane ze świadczeniem usług zdrowotnych, np. gabinety stomatologiczne, a także te, w których wytwarzana i sprzedawana jest żywność – zakłady mięsne i hale produkcyjne.

Szczególnie zalecane jest ono również w przedszkolach i żłobkach dla zapobiegania infekcjom wśród dzieci. Rozwiązanie to chwalone jest także przez właścicieli dużych firm, w których każdego dnia pracuje wiele osób. Na dezynfekcję i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów często decydują się również obiekty hotelarskie.

Zalety ozonowania doceni jednak każdy, komu zależy na pozbawionej alergenów, bakterii, grzybów i wirusów bezpiecznej przestrzeni. Stosowane jest więc ono także w prywatnych domach, mieszkaniach czy samochodach.

cof

Cennik

Pomieszczenia mieszkalne i biurowe

od. 400zł
-15% w abonamencie*
 • Pomieszczenia do 70 m2 – 400zł
 • Pomieszczenia pow. 150 m2 – 600zł
 • *Abonament na 6 usług do wykorzystania w 12mc

Obiekty medyczne i sportowe

od. 840zł
-15% w abonamencie*
 • Pomieszczenia do 200 m2 – 840zł
 • Pomieszczenia pow. 200 m2 – wycena indywidualna
 • *Abonament na 6 usług do wykorzystania w 12mc.

Przedszkola, szkoły, żłobki, sklepy

od. 840zł
-15% w abonamencie*
 • Pomieszczenia do 200 m2 – 840zł
 • Pomieszczenia pow. 200 m2 – wycena indywidualna
 • *Abonament na 6 usług do wykorzystania w 12mc.

Samochody, autobusy, kempingi

od. 100 zł
-15% w abonamencie*
 • samochód osobowy – 100zł
 • Ciężarowe, autobusy, busy – 150zł
 • *Abonament na 6 usług do wykorzystania w 12mc.

Dlaczego warto stosować ozonowanie?

 

Ozonowanie wysoko cenione jest za swą skuteczność, uniwersalność oraz bezpieczeństwo. To ekologiczna metoda dezynfekcji, która w wielu sytuacjach okazuje się nie tylko niezwykle przydatna, lecz po prostu konieczna. Oto powody, dlaczego warto stosować ozonowanie.

1. Pozytywnie wpływa na zdrowie

Ozon niszczy szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy, w tym bakterie, wirusy, grzyby czy pleśnie. Dzięki temu ozonowanie zapobiega rozwojowi infekcji, zmniejszając ryzyko zachorowania, reakcji alergicznych czy przykrych dla zdrowia konsekwencji przebywania w zagrzybionych pomieszczeniach.

Wykorzystywane jest przez to wyjątkowo często w dezynfekcji miejsc, w których ważna jest sterylność, np. w gabinetach lekarskich i halach przemysłowych. Z pozytywnego wpływu na zdrowie ozonowania czerpią także osoby prywatne, wykonując je w swoich mieszkaniach i samochodach.

2. Pomaga w walce z alergią

Zabieg ozonowania szczególnie zalecany jest u osób, które cierpią z powodu alergii. To skuteczna metoda usuwania alergenów, która działa natychmiastowo i której efekty utrzymują się przez długi czas. Ozon zabija różnorodne alergeny (zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego), skutecznie działając na roztocza, grzyby i pleśnie. Stosuje się go na różnych powierzchniach, pamiętając także o wykonaniu ozonowania w celu dezynfekcji klimatyzacji.

3. Skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy

Nie tylko dezynfekuje, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ozonowanie zdecydowanie wyróżnia się na tle innych metod, ponieważ nie maskuje przykrych woni, lecz trwale je usuwa. Wszystko to poprzez działanie ozonu, który wchodząc w reakcję chemiczną z innymi cząsteczkami, prowadzi do ich zniszczenia.

Działa w przypadku dymu tytoniowego, zapachu zwierząt domowych, stęchlizny, spalenizny i wielu innych. Wykorzystywany jest przy odświeżaniu starych mieszkań, pokojów hotelowych czy budynków po pożarach i zalaniach.

4. Działa skuteczniej i szybciej od innych metod

Dezynfekcja oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów z użyciem ozonu jest efektywniejsze od stosowania środków chemicznych. Ozonowanie nie tylko jest dużo szybsze, ale i jego działanie o wiele skuteczniejsze. Pierwsze efekty odczuwalne są już po kilku minutach od rozpoczęcia ozonowania. Ozon dociera nawet w najmniejsze szczeliny, dając gwarancję kompleksowo oczyszczonego pomieszczenia.

5. Jest bezpiecznym i ekologicznym sposobem dezynfekcji

W środowisku naturalnym ozon wytwarza się w wyniku uderzeń błyskawic. Świeże powietrze, które odczuwalne jest zaraz po burzy, jest właśnie efektem działania ozonu. Ozonowanie jest więc naturalnym sposobem dezynfekcji, który w odróżnieniu od silnych środków chemicznych nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz środowiska. Rozkładając się do czystego tlenu, nie pozostawia po sobie żadnych odpadów, a pomieszczenia poddane ozonowaniu mogą być niedługo po zakończonym procesie bezpiecznie użytkowane.

 

Ozonowanie - Rybnik, województwo śląskie, Śląsk

Oferujemy usługę ozonowania na terenie województwa śląskiego, świadcząc nasze usługi w takich miastach, jak RybnikCzerwionka-Leszczyny, Żory, Wodzisław Śląski i okolice (powiat rybnicki).

FIRMA MOERS - WYNAJEM OSUSZACZY, OSUSZANIE, OZONOWANIE, ODGRZYBIANIE
ul. Pierchały 4a, 44-238 Czerwionka-leszczyny, tel. 500 620 006