Odgrzybianie

Na rozwój pleśni i grzybów wpływ ma wiele czynników, a do najpopularniejszych z nich należy zwiększona wilgotność w budynkach, wysoka temperatura oraz wadliwy system wentylacji. Do tego, aby pojawiły się w domu, nie potrzeba czasem wiele. Zdecydowanie trudniejsze okazuje się dla niektórych ich pozbycie. Odgrzybianie z kolei jest konieczne, ponieważ szkodliwa obecność pleśni i grzybów wpływa negatywnie nie tylko na stan domu, ale i zdrowie jego mieszkańców.

Zagrożenia związane z zagrzybieniem

Udowodniono, że wydzielane przez grzyby i pleśnie mykotoksyny wnikają do organizmu człowieka, powodując m.in. bóle głowy, problemy z koncentracją czy reakcje alergiczne. Skutków zagrzybienia jest jednak więcej, a do tych najpoważniejszych zaliczyć możemy infekcje dróg oddechowych, choroby układu pokarmowego, a nawet nowotwory.

Ze względu na szereg zagrożeń bardzo ważne jest, aby odgrzybianie budynków przeprowadzone było skutecznie. Trwałe efekty zapewnić może jedynie kompleksowa usługa, w której trakcie pod uwagę brane są warunki panujące w danym miejscu oraz czynniki sprzyjające rozwojowi grzybów.

Odgrzybianie – Rybnik i okolice

Nasza firma oferuje usługi odgrzybiania na terenie województwa śląskiego w powiecie rybnickim. Dojeżdżamy do klientów z Rybnika oraz okolic. Odgrzybianie, które wykonujemy, uwzględnia wszystkie niezbędne jego elementy.

Pracę rozpoczynamy od przeprowadzenia analizy, która pozwala ustalić przyczynę i stan zagrzybienia. Dzięki temu możliwe jest trwałe wyeliminowanie problemu oraz dobór skutecznych metod pracy. Wśród możliwych technik odgrzybiania jest: odgrzybianie chemiczne (z użyciem odpowiednich środków chemicznych), odgrzybianie termiczne (poprzez wysoką temperaturę) i odgrzybianie fizyczne (polegające na usunięciu pleśni i grzybów aż do czystej powierzchni).

Wiemy, jak ważne jest kompleksowe działanie, dlatego nasze metody uzupełniamy w razie potrzeby o profesjonalne osuszanie w celu wyeliminowania wilgoci, a także oczyszczenie powietrza z zarodników pleśni i grzybów poprzez proces ozonowania. Powierzchnie po ich odgrzybieniu są także specjalnie zabezpieczane przed ponownym zagrzybieniem.

W celu zapoznania się ze szczegółami przedstawionej przez nas oferty oraz uzyskania odpowiedzi na wszelkie dodatkowe pytania prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi specjalistami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slide Zdrowe Powietrze ! Pozbądź się alergenów, grzybów, wirusów i bakterii Dowiedz się więcej